A Nap
Mint ahogyan bolygrendszernknek is kzept jelenti a Nap, gy az szmunkra is a legfontosabb dolgot, vagyis egynisgnket szimbolizlja. Pszicholgiai szempontbl a Nap mindig az apval kapcsolatos lmnyeket, illetve az apa befolyst - vagy pp annak a hinyt - reprezentlja karakternkben s abban, ahogyan kifejezsre juttatjuk egynisgnket. Ezen fell a Nap kpviseli kreatv indttatsainkat, s azt is, hogy szksgnk van arra, hogy msok felfigyeljenek rnk. letnk folyamn treksznk arra, hogy a Nap ltal a horoszkpunkban kpviselt dolgokat felfedezhessk magunkban, hiszen legfbb clunk az, hogy egynisgnket kiteljesthessk.
Az a jegy, amelyikben a Nap elhelyezkedik, mutatja azt, hogy milyen irnyba haladunk az nmegvalsts clja fel. A Nap minden hnapban msik jegybe kerl. s az adott jegy jellemzi utalnak nkifejezsnk mdjra. Ezeket a lehetsgeket kell fejlesztennk s tkletestennk annak rdekben, hogy megtallhassuk valdi nnket.
Az a hz, amelyikben a Nap elhelyezkedik, mutatja azt, hogy az anyagi vilg mely terletn bontakoztatjuk ki egynisgnket. Nagyon ersen azonosulunk azokkal a gyakorlati tnyekkel, amelyeket a hz reprezentl. Az nkifejezs a hzzal kapcsolatos dolgokban trtnhet meg.
A Nappal alkotott fnyszgek az egynben meglv pszicholgiai hatsokra utalnak, amelyeknek valamilyen mdon sszhangban kell lennik. A fnyszgek azokat a specifikus hatsokat jelentik, amelyek egynisgnk kifejezdst determinljk, illetve amelyek gondoskodnak arrl, hogy minden emberklnbz legyen. A fnyszgek azt is meg tudjk mutatni egsz pontosan, hogy hogyan ltk meg az apai befolysokat, illetve, hogy azok mennyiben vltoztatjk meg azt a trekvsnket, hogy nmagunk lehessnk.
A Merkr
MENTALITS
A Merkr a kommunikcit, illetve a tudsvgyat kpviseli. A testvrekkel, bartokkal s iskolatrsakkal, val viszonyokkal is kapcsolatos. Ez a bolyg a gondolatainkat reprezentlja, illetve mindazt, ami pp lejtszdik fejnkben. Emellett pedig utal idegrendszernk mkdsre s fizikai llapotunkra is.
Az a jegy, amelyben a Merkr elhelyezkedik, azt mutatja meg, hogy hogyan kommuniklunk, illetve, hogy melyek azok a pszicholgiai terletek, amelyekben j kpessgeink rejlenek. A Merkr a leggyorsabb bolyg, s mindig a Nap kzelben marad, ezrt vagy ugyanabban a jegyben van, mint a Nap, vagy valamelyik mellette levben.
Az a hz, amelyikben a Merkr van, azt mutatja meg, hogy szellemi kpessgeinket melyik konkrt terleten kamatoztatjuk a gyakorlatban. Ez lesz az a terlet is, amelyben igyeksznk kapcsolatokat kialaktani s sok mindent megtanulni.
A Merkrral alkotott fnyszgek mentlis kpessgeinket, illetve kommunikcis stlusunkat kpviselik, s utalnak sajtos rdekldsi kreinkre s adottsgainkra.
A Vnusz
A Vnusz rtkrendnket mutatja, s azt, hogy mennyire van szksgnk a szeretetre, illetve, hogy mennyire tudjuk rzseinket kifejezni. Ez a bolyg elsdlegesen az eszttikai rzkenysgnkre utal, s arra a termszetes vonzalomra, amit emberek s dolgok irnt rezhetnk. Mutatja azt is, hogy mennyire ignyeljk az letben a kls s a bels harmnit. A Vnusz van kapcsolatban azzal a bels folyamattal is, amikor valamit ssze kell hasonltanunk, s dntennk kell. De kapcsolatban van a lnytestvreinkkel, val viszonyunkkal, illetve azzal az lmnynkkel is, ahogyan megltk a szleink kztti emocionlis harmnit.
Az a jegy, amelyben a Vnusz elhelyezkedik, mutatja rtkeinket s egyni eszttikai stlusunkat is. A prvlasztsra is nagy hatssal van a jegypozci. A Vnusz horoszkpunkban mindig a Naphoz kzel tallhat, vagy ugyanabban a jegyben, mint a Nap, vagy valamelyik mellette levben.
Az a hz, amelyikben a Vnusz elhelyezkedik, megmutatja azt, hogy az let mely terletein talljuk meg a szerelmet, a bartsgot s a j kapcsolatokat, illetve, hogy hol szmthatunk a legersebb s legfontosabb rzelmi kapcsolatokra. Ez a hz mutatja azokat a dolgokat, amelyek klnsen rtkesek szmunkra, s azt is, hogy hol tallhatjuk meg az rzelmi s materilis gazdagsgot.
A Vnusszal alkotott fnyszgek utalnak azokra az lmnyekre, amelyeket szerelmi kapcsolatainkban meglnk, s mutatja egyni pszicholgiai indttatsainkat is, amelyek befolysoljk dntseinket
A Mars
A Mars kpviseli ksztetseinket s karakternkben a maszkulinitst , illetve a szexszel s hatalommal kapcsolatos tnyezket. Ez a bolyg utal arra, hogy milyen munkt vlasztunk, s hogy hogyan tudunk abban teljesteni. A Mars reprezentlja a fitestvrekkel, az apval, illetve ltalban vve a frfiakkal val kapcsolatunkat. A Mars mindig bajt jelez, ugyanakkor egyben arra is utal, hogy az egyn mindig kpes harcolni a tllsrt. A Mars a kihvsokat is kpviseli s a kpessget arra, hogy azokat bszkn vllaljuk. De kapcsolatban van az izomzatunkkal is.
Az a jegy, amelyben a Mars elhelyezkedik, megmutatja azt a pszicholgiai terletet, amelyben kifejezdsre jut energink. A Mars kt v alatt kerli meg a Napot, s minden jegyben kb. kt hnapig, tartzkodik. A nk horoszkpjban a Mars arra a frfitpusra utal, amelyhez vonzdnak. A frfiakban, pedig arra utal, hogy k hogyan viszonyulnak ms frfiakhoz, illetve jelenti a versenykpessget s a maszkulinitst is.
Az a hz, amelyben a Mars elhelyezkedik, azt a konkrt terletet mutatja meg, amelyben az egyn ki szeretn bontakoztatni energijt. De ez a hz azt is megmutatja, hogy mely terleteken lehetnk a legdinamikusabbak, hol kell szmtanunk sszetzsekre, s hol tallkozunk a hatalom tnyezivel. Ezeken a terleteken harcokra kell szmtani.
A Marssal alkotott fnyszgek a frfiak irnt rzett klnleges vonzalmakra utalnak, vagy sajtos szexulis belltottsgra. Ezen kvl, pedig azt is megmutatjk, hogy hogyan tudjuk felhasznlni energinkat s klnleges kpessgeinket klnbz clok rdekben.
A Jupiter
A Naprendszer legnagyobb bolygja a Jupiter, s ez egy olyan bolyg, amely krl sajt holdjai keringenek. A Jupiter intellektulis, filozfiai s vallsi megltsainkat reprezentlja. ltalban j szerencst hoz, s mindennek, amivel kapcsolatba kerl, megnveli hatst letnkben. A Jupiter hatsa vonatkozik a jogi s az erklcsi hatsgokra, s utal arra is, hogy hogyan viszonyulunk ezekhez a dolgokhoz. Ennek hatsra alakulhat ki ers vgyunk arra, hogy megrtsnk dolgokat a vilgban, s hogy kialakulhasson azokrl szilrd vlemnynk s meggyzdsnk.
Mivel a Jupiter 12 v alatt kerli meg a Napot, minden jegyben egy vig tartzkodik. Ezrt hatsa a horoszkpban nem annyira az egyn, mint inkbb a kzssg szintjn figyelhet meg. Az a jegy, amelyben a Jupiter elhelyezkedik, kpviseli kulturlis s szocilis rdekldsnket.
Az a hz, amelyben a Jupiter elhelyezkedik, megmutatja azt, hogy az let mely terletn szmthatunk a szerencsre s a j lehetsgekre. Ez a hzpozci utal arra a konkrt terletre is, amelyet igazn megrthetnk s trezhetnk, s ezen a terleten tbbnyire szerencssek lesznk.
A Jupiterrel alkotott fnyszgek azokat a pszicholgiai terleteket mutatjk meg, amelyekben a legfbb tnyezt a befolys, megrts s a terjeszkeds ignye jelenti. De ezek a fnyszgek utalnak mindazokra az egyni ksztetsekre is, amelyek tudsvgyunkat tplljk.
A Szaturnusz
A Szaturnusz jelenti a Naprendszer legtvolabbi bolygjt, amit mg szabad szemmel lthatunk. s mint ilyen, ez a bolyg mindenben a hatrokat kpviseli. Horoszkpunkban a Szaturnusz azokra a terletekre utal, amelyekben a legnagyobb kihvsokra szmthatunk, illetve ahol kemny leckket kell vennnk. De megmutatja azt is, hogy a szigor rendszer hogyan gtol bennnket a nvekedsben, teht kapcsolatba hozhat a szlkkel, a hatsgokkal s ltalban a szablyozsokkal. A Szaturnusz utal arra az erre, amit az nkorltozs, a fegyelem s a tervezs lnyegvel alakthatunk ki az letben.
Mivel a Szaturnusz majdnem 30 v alatt kerli meg a Napot, gy minden jegyben tbb hnapig tartzkodik. Az a jegy, amelyben a Szaturnusz elhelyezkedik, letnkben a kultra s a hatsgok befolyst, illetve a trsadalmi trendeket kpviseli. De utal arra is, hogy az egynre milyen hatssal van a trsadalom, s hogy milyen erfesztseket kell tenni annak rdekben, hogy tarts alapok alakulhassanak ki a trsadalomban.
A Szaturnusz hzpozcija mutatja meg azt, hogy az let mely terletn kell a legnagyobb kihvsokra szmtanunk, illetve, hogy hol tkznk korltokba. Ez lesz az a terlet, ami idnk nagy rszt lefoglalja. Akrmennyire is treksznk arra, hogy ne kelljen elktelezni magunkat ezen a terleten, a krlmnyek mgis gy hozzk majd, hogy kpesek lesznk legyzni flelmeinket, s el tudunk mlyedni az adott terleten.
A Szaturnusszal alkotott fnyszgek a szemlyisg azon terleteire utalnak, amelyekben kicsi az nbizalmunk. Ezekkel a dolgokkal kapcsolatban mindig flnken s elnyomottan viselkednk, igyeksznk elnyerni msok figyelmt, de tbbnyire kudarcot vallunk. Nagyobb nbizalomra s fggetlensgre akkor tehet szert, ha kb. 30 ves kora utn, rzi majd a Szaturnusz hatst.
Az Urnusz
Az Urnuszt 1781-ben pillantottk meg elszr, s ezt a bolygt gyakran hozzk kapcsolatba a forradalmakkal. Ez kpviseli azt az sztnnket, hogy klnlegesek akarunk lenni, illetve, hogy igyeksznk megdbbenteni s meglepni az embereket. De ez a bolyg hirtelen s vratlan esemnyeket is jelez. Az Urnusz hatsa felkelti sajt tudatunkat; befolysa mindig ramtsszer s villmgyors.
Mivel az Urnusz 84 v alatt kerli meg a Napot, minden jegyben 7 vig tartzkodik - ezrt hatsa nemzedki szinten lesz rezhet, egymst kvet genercikon keresztl. Jegypozcija megmutatja azt, hogy mely pszicholgiai terleteken fognak bekvetkezni forradalmian j vltozsok.
Az Urnusz hzpozcija azt mutatja meg, hogy letnk mely konkrt terletn kvetkeznek be a lnyeges vltozsok. De megmutatja azt is, hogy miben lesznk a legeredetibbek, illetve, hogy miben szmthatunk hirtelen fejldsre.
Az Urnusszal alkotott fnyszgek megmutatjk, hogy szemlyisgnk mely terletvel kapcsolatban treksznk a leginkbb arra, hogy szabadok lehessnk s egszen egyedi, s sajtos mdon cselekedhessnk. Ezek a fnyszgek meglehetsen szlssges szemlyisgjegyeinkre utalnak, amelyekkel arra treksznk, hogy meghkkentsnk ms embereket, s rvegyk ket a vltoztatsra.
A Neptunusz
A Neptunuszt 1846-ban fedeztk fel. Ez a bolyg a nem anyagi hatsokat jelkpezi, gymint az lmokat vagy az illzikat. Jelzi a rendszerek felbomlst, illetve utal idealista elkpzelseinkre - mind szocilis, mind lelki szinten. A Neptunusz megnyitja az utat az isteni dolgok irnyba, elhagyva az evilgi krlmnyektl rzett elgedetlensgnket.
Mivel a Neptunusz 165 v alatt kerli meg a Napot, minden jegyben kb. 14 vig, tartzkodik. Ezrt hatsa leginkbb a hosszabb ideig tart, nemzedki szinten bekvetkez vltozsokban figyelhet meg. Jegypozcija azt a kollektv ignynket kpviseli, hogy a mdia, a filmek s a fantzia segtsgvel kilphessnk a szrke htkznapokbl.
A Neptunusz hzpozcija mutatja meg azt, hogy miben rezzk klnsen szksgt annak, hogy kilphessnk az adott keretek kzl. Ez a hzpozci utal lmainkra, s arra, hogy az let mely terletn lesznk kpesek teljesebb beltst nyerni azrt, hogy kpesek legynk elfogadni azt, hogy minden mland.
A Neptunusszal alkotott fnyszgek azokra a szemlyisgjegyeinkre vonatkoznak, amelyek lmainkkal s elkpzelseinkkel vannak kapcsolatban. Ezek a fnyszgek utalnak valtlan vrakozsainkra is, illetve arra, hogy mikor nyernk olyan mly lelki beleltst a dolgokba, hogy az ltal kpesek legynk elkerlni a csaldsokat.
A Plt
A Pltt 1930-ban fedeztk fel. Ez a bolyg 246 v alatt kerli meg a Napot. s noha ez egy kis bolyg, hatsa annl ersebben rezhet. Teljesr talakulsokat eredmnyezhet. Mly pszicholgiai tnyezket tud elhomlyostani tudatalattinkban, gy van nmi megtisztt funkcija is. De hatsa leginkbb a hatalomra, illetve az azzal val visszalsre, vagy az elidegeneds rzsre vonatkozik.
Mivel meglehetsen szokatlan keringsi plyja van, a Plt brmelyik jegyben elhelyezkedhet akr 14 vre - mint most, a 20. szzadban -, de akr egy 30 ves idszakra is. Hatsa egy jegyben inkbb a kzssg, mint az egyn szintjn figyelhet meg. Jegypozcija azt mutatja meg, hogy a trsadalom mely vonatkozsaiban kell szmtani teljes kr talakulsokra, amelyek egybknt egszen vgzetes kvetkezmnyekkel is jrhatnak. A Plt hatsa vget vet az alapvet egyenslyzavaroknak s megsznteti a korrupcit is. De a Plt van hatssal, a halllal s az jjszletssel kapcsolatos dolgokra is.
Hzpozcija azt mutatja meg, hogy melyik az a terlet letnkben, amellyel tl sokat foglalkozunk, s amellyel kapcsolatban hajlamosak vagyunk a korrupcira s a hatalmaskodsra. Ez az a terlet, ahol korbban trauma rhetett bennnket, s letnk egy bizonyos pontjn ezen a terleten szmthatunk jelentsebb vltozsokra. s ezekkel a dolgokkal kapcsolatban beltst nyerhetnk tudatalattinkba is.
A Pltval alkotott fnyszgek legersebb pszicholgiai indttatsainkat jelkpezik. Az ezekkel kapcsolatos dolgokban rendkvl magnetikusak s erteljesek lesznk. Ennek az az oka, hogy tudatalatti nagy szksgt rezzk az irnytsnak, mert flnk attl, hogy gyengk lesznk. s ezekben a dolgokban szmthatunk vlsgos helyzetekre s vltozsokra is. |